Aktualności

kwi27

Ogród na dachu - jak urządzić?

Zielony ogród to w naszym kraju coraz popularniejsze rozwiązanie na zagospodarowanie powierzchni dachu. Polecane zwłaszcza tam, gdzie przeważa beton i zwarta zabudowa. Czasami jest to zresztą jedyna opcja, by cieszyć się bujną roślinnością w obrębie naszego domu i stworzyć przyjemne miejsce wypoczynku. Umieszczenie ogrodu na dachu ma także wiele korzyści, które warto przeanalizować. 

kwi  27
Więcej
kwi25

Jak urządzić ogród przed domem na wsi?

Dawniej ludzie ze wsi często „uciekali” do miast w poszukiwaniu lepszej pracy i możliwości życiowych, a ludzie z metropolii niechętnie osiedlali się w mniejszych ośrodkach. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej – wiele osób marzy o większej przestrzeni, własnym ogrodzie, więc buduje się w spokojnych miejscach, wśród przyrody. W tym artykule przedstawimy kilka uniwersalnych rad, jak urządzić ogród przed domem na wsi.

kwi  25
Więcej
kwi05

Jak kupować rośliny do ogrodu?

Wiele osób posiadających własny dom podziela opinię, że brak ogródka sprawia, że jest on niekompletny. Dzięki pięknym, rozkwitającym kwiatom i roślinom nasze podwórko prezentuje się o wiele ładniej, przyjemniej spędza się tam wolny czas. W tym artykule podpowiadamy jak i gdzie kupować rośliny do ogrodu oraz na co zwracać uwagę. 

kwi  05
Więcej
mar31

Jak odstraszyć kreta? - Najlepsze sposoby

Charakterystyczne kopce na naszym podwórku oznaczają, że mamy nieproszonego gościa. Krety potrafią skutecznie zniszczyć nie tylko trawnik, ale i rośliny czy nawet meble ogrodowe.  Jest to spowodowane jego wysoką aktywnością – kopie on podziemne tunele, przez co narusza korzenie roślin czy podkopuje stabilność stołów lub krzeseł. Kret żyje głównie pod ziemią, stąd trudno przyłapać go na gorącym uczynku. Jak więc ograniczyć lub całkiem wyeliminować jego szkodliwą działalność?

mar  31
Więcej
mar28

Jakie meble ogrodowe na sezon 2022?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że w końcu będzie można spędzać więcej czasu w naszym ogrodzie. W związku z tym ożywili się też producenci mebli, którzy przygotowują oferty na sezon wiosenny 2022. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji. 

mar  28
Więcej
mar22

Jakie meble ogrodowe dla dużej rodziny?

Wielodzietne rodziny mają to do siebie, że niektóre rzeczy codziennego użytku muszą mieć nieco większe niż familia z jednym czy dwójką dzieci. Dobrym przykładem jest samochód lub stół w kuchni, salonie. Tak jest również w przypadku mebli ogrodowych – muszą być one odpowiednich gabarytów, by mogły pomieścić wieloosobową rodzinę. Polecamy kilka takich produktów. 

mar  22
Więcej
lut23

Jak zaprojektować ogród?

Każdy, kto posiada kawałek ziemi wokół swojego domu, powinien pomyśleć o stworzeniu ogrodu. Nie ma nic piękniejszego niż otoczenie trawy, roślin czy specjalnie zaprojektowanych skalniaków, oczek wodnych itp. Odpoczynek oraz praca w takiej scenerii to prawdziwy relaks, ucieczka od codziennych zmartwień i obowiązków. Podpowiadamy jak wszystko poukładać, by zaplanować własny ogród. 

lut  23
Więcej
lut23

Na jakiej wysokości od podłogi zamontować wannę?

Instalacja wanny w łazience to projekt na długie lata, najczęściej do tego momentu, kiedy zdecydujemy się na remont tego pomieszczenia. Dlatego też trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie kwestie. Jedną z nich jest pozornie nieistotna odległość krawędzi wanny od podłogi. Wystarczy nie uwzględnić tej wysokości, by żałować tego przy każdej kąpieli. 

lut  23
Więcej
lut23

Jak posadzić tuje w ogrodzie?

Tuje to powszechna nazwa roślin nazywanych żywotnikami. To jedne z najpopularniejszych drzewek w polskich ogrodach. Pełnią bowiem nie tylko funkcje ozdobną, ale i chronią przed słońcem czy zapewniają prywatność. Dzięki nim można odgrodzić się od sąsiadów czy też ciekawskich spojrzeń ludzi z ulicy. Ich ogromną zaletą jest także to, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji i dość łatwo je posadzić. Wystarczy przeczytać poniższy poradnik.

lut  23
Więcej
sty28

Co to jest ogród wertykalny?

Ogród wertykalny, nazywany też ogrodem pionowym, zieloną lub żywą ścianą, to inaczej rośliny umiejscowione na elewacji budynku. Takie instalacje można zobaczyć na obiektach użyteczności publicznej, ale i domach jednorodzinnych. Ogrody wertykalne pełnią nie tylko funkcje ozdobną, ale i mają wiele korzyści, m. in. wpływają na jakość powietrza wokół budynku. 

sty  28
Więcej